6SL3210-1PE22-7UL0 Siemens SINAMICS G120 PM240-2 Power Module
Produktdetails:
Herkunftsort: Großbritannien.
Markenname: Siemens
Zertifizierung: COO & COC
Modellnummer: 6SL3210-1PE22-7UL0
Ausführliche Information
Herkunftsort:
Großbritannien.
Markenname:
Siemens
Zertifizierung:
COO & COC
Modellnummer:
6SL3210-1PE22-7UL0
Versandgewicht:
3,6 kg
Packmaß:
245 mm × 130 mm × 210 mm
Zustand:
Ganz neu und original
Garantie:
1 Jahr
Handelsbedingungen::
EXW, DAP, FOB, CIF
Express-Lieferung:
DHL, FedEx, UPS
Hervorheben:
High Light
Hervorheben:
Siemens SINAMICS G120 power module
PM240-2 Power Module with warranty
Siemens G120 motor drive module
Trading Information
Min Bestellmenge:
1
Preis:
Verpackung Informationen:
Ganz neu und original
Lieferzeit:
3-5 Tage
Zahlungsbedingungen:
T/T, AliPay, PayPal
Versorgungsmaterial-Fähigkeit:
99+
Produkt-Beschreibung
The 6SL3210-1PE22-7UL0 operates with 3-phase 380–480 V AC input voltage and supports both high overload and low overload operating modes. It features an integrated braking chopper, allowing improved braking performance for dynamic motion control applications. This Siemens power module is widely used in conveyor systems, pumps, fans, compressors, packaging machinery, material handling systems, and factory automation equipment.
Product Overview: Siemens 6SL3210-1PE22-7UL0
Product Name Siemens SINAMICS G120 Power Module
Part Number 6SL3210-1PE22-7UL0
Product Series SINAMICS G120
Module Type PM240-2 Power Module
Input Voltage 3 AC 380–480 V ±10%
Input Frequency 47–63 Hz